rozšířené vyhledávání
Obec Růžďka
ObecRůžďka

10. výročí založení oddílu - 4. část

Závodní hráči

Od chvíle, kdy se v Růžďce začal hrát badminton, bylo jen otázkou času, kdy dojde k založení oddílu. Mladí hráči se soustavně zlepšovali a nastal čas porovnat své schopnosti s konkurencí. Protože v danou chvíli ještě nebyly turnaje pro neregistrované hráče, jedinou cestou bylo založit oddíl a vyřídit našim hráčům licence. Od té chvíle se změnil postoj k tréninku. Zejména po dobrých zkušenostech a úspěších z turnajů Babolat Kids Tours získali naši hráči větší motivaci k dalšímu zdokonalování. Tréninky probíhaly dvakrát týdně a dvakrát týdně si ještě chodili zahrát s dospělými. Se zvyšující se úrovní hry bylo potřeba přemýšlet nad dalšími možnostmi tréninku. Na samotném začátku jsme měli štěstí, že jsme přišli do kontaktu s Tomaszem Mendrekem. Náš úspěšný hráč, účastník olympiády a reprezentační trenér. Pod jeho vedením jsme uspořádali první tréninkový kemp pro naše hráče. V pořádání kempů jsme pokračovali s Tomášem Vovsem. Tréninky se staly intenzivnější. Postupně se zapojila i letní příprava. Naši hráči se pravidelně účastnili letních kempů Tomasze Mendreka a později se přidaly i kempy Komety Brno. Od kategorie U15 byl minimální počet tréninků 5krát týdně, abychom udrželi krok s velkými oddíly. Ne všichni byli ochotni věnovat badmintonu tolik času. Proto někteří postupně odcházeli. Aktuálně má oddíl dva aktivní závodní hráče, kteří jsou schopni hrát na republikové úrovni.

Přehled hráčů:

Hráč

Členství v oddíle

Největší úspěchy

Martin Močarník

2012 - 2016

3. místo na GPC U17

Jaroslav Černotík ml.

od 2012 -

3. místo na GPC U17

Nela Ptáčková

2012 – 2018

 

Kryštof Ptáček

2012 – 2018

3. místo na OP

Matěj Hořanský

2012 – 2018

3. místo na OP

Barbora Hořanská

2013 – 2018

9. místo na GPA, účastník 2xMČR, 5xGPA, 6xGPB, OP 2x 1. místo

Natálie Skýpalová

2014 – 2019

5. místo na MČR U13, účastník 2xMČR, 9xGPA, 5xGPB

Tadeáš Holec

od 2018 -

9. místo na MČR U15, aktuálně hráč V. a III. ligy za Kometu Brno

David Černotík

od 2012 -

9. místo na MČR U15, účastník 1xMČR, 2xGPA, 4xGPB, aktuálně hráč II. ligy za Kometu Brno

Zkratky:

OP … oblastní přebor
GPC … Grand Prix kategorie C (oblastní turnaj)
GPB … Grand Prix kategorie B (celorepublikový turnaj)
GPA … Grand Prix kategorie A (celorepublikový turnaj, účast pouze na základě kvalifikace, později na základě postavení v žebříčku)
MČR … Mistrovsví České republiky

Za deset let naši hráči získali na okruhu GP 23 zlatých, 38 stříbrných a
83 bronzových medailí.

Jaroslav Černotík

Odkaz na náš FB:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100082097654864
QR

Datum vložení: 28. 11. 2022 8:40
Datum poslední aktualizace: 28. 11. 2022 8:46
Autor: Správce Webu

odstávky čez distribuce

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Virtuální Česko

 

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, čtvrtek 2. 2. 2023
mírné sněžení 2 °C -3 °C
mírné sněžení, slabý severní vítr
vítrS, 4.31m/s
tlak1012hPa
vlhkost97%
sněžení6.5mm

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Únorová voda - pro pole škoda.

Pranostika na akt. den

Hromnice-li jasné a čisté, potrvá déle zima jistě. Pakliže sněží nebo hřímá, jaro jistě v blízku dlívá.