rozšířené vyhledávání
Obec Růžďka
ObecRůžďka

10. výročí založení oddílu - 1. část

"Za všechno může školník"

V prosinci oslavíme deset let od založení badmintonového oddílu TJ Sokol Růžďka. Po té, co se dočkala místní škola v roce 2008 tělocvičny, přišel školník s nápadem, že budeme hrát badminton, protože už nemůže ze zdravotních důvodů hrát tenis. A tak se stalo. V tělocvičně byl jeden kurt, dala se dohromady skupinka nadšenců a začalo se hrát. Postupně se zvyšoval zájem i mezi dětmi a tak se ve škole zřídil kroužek.
V jeden okamžik navštěvovalo kroužek až 25 dětí, což převyšovalo možnosti tělocvičny. Museli jsme vyřešit kurty. Nakonec jsme místo jednoho kurtu nalepili kurty dva, i když ve stísněných podmínkách jsou to kurty se společnou boční čarou.

Postupně se začala vyčleňovat skupinka šikovnějších dětí, které se badmintonu chtěly věnovat více. Vytvořila se tréninková skupina, ze které se následně vygenerovali budoucí hráči oddílu.

Protože jsme byli badmintonem nepolíbení, bylo potřeba se dovzdělat. A tak čtyři dospělí získali licenci trenérů IV. třídy. A následně byl v prosinci 2012 oficiálně založen oddíl badmintonu TJ Sokol Růžďka. Nikdo z nás neměl trenérskou ani hráčskou zkušenost s badmintonem. Zpětně si říkám, že to byla neskutečná drzost založit oddíl. Nutno dodat, že i přes moje veškeré snažení to někteří naši hráči dotáhli hodně vysoko.

V začátcích byl pro nás důležitá série turnajů "Babolat kids tour" pro kategorie U9, U10 a U11. Byla to pro nás možnost získat srovnání, jak na tom jsou naši hráči ve srovnání s hráči jiných zavedených klubů. Zároveň jsme získávali první hráčské a trenérské zkušenosti. Když jsme přijeli na turnaj tak nejčastější otázka, kterou jsme slýchali bylo "Růžďka? A kde to je?" K mému velkému překvapení si naši hráči velmi brzy vydobyli respekt soupeřů až jsme se dostali do stavu "Růžďka? To jsou ti v těch oranžových dresech, na ty si dejte pozor...". Naši hráči byli v tomto turnaji natolik úspěšní, že ve druhém ročníku vyhráli soutěž družstev. BKT byla sice soutěž jednotlivců, ale jednotlivá umístění se bodovala a na konci tour se vyhlašovalo nejúspěšnější družstvo. Pro všechny to bylo velké překvapení a hlavně pro nás, protože naše cíle rozhodně nebyly tak vysoké.

Nejdůležitější, ale byly získané zkušenosti, které hráči zužitkovali v turnajích GP.

Bylo to období začátků a sbírání zkušeností. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří reprezentovali náš oddíl v tomto období rozjezdu a postarali se o větší popularizaci badmintonu v Růžďce.

Jaroslav Černotík, trenér


Zde si můžete prohlédnout video: 
https://www.facebook.com/100007858721322/videos/1496890060822530/

QR

Datum vložení: 7. 11. 2022 21:48
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 21:53
Autor: Správce Webu

odstávky čez distribuce

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Virtuální Česko

 

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, čtvrtek 2. 2. 2023
mírné sněžení 2 °C -3 °C
mírné sněžení, slabý severní vítr
vítrS, 4.31m/s
tlak1012hPa
vlhkost97%
sněžení6.5mm

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když větrové na konec února uhodí, moc obilí se na poli neurodí.

Pranostika na akt. den

Na Hromnice musí skřivánek vrznout i kdyby měl zmrznout.